0 OFERTY PRACY 
0 AKTUALNOŚCI 
 ZAMÓWIENIA PUBLICZNE 

Oferta na realziację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert.
 Magdalena Smal-Jatczak      20.01.2011 godz. 10:49


 

Publikowna oferta poddawna jest konsultacji społecznej w ramach trybu pozakonkursowego. Uwagi należy zgłaszać w terminie 7 dni od dnia publikacji pisemnie, faxem lub pocztą elektroniczną na adres: Urząd Miejski w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 14, 99-100 Łęczyca, fax: (24) 721-03-01, email: oswiata@leczyca.info.pl

 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania "Organizacja spotkań integracyjnych w okresie zimowym dla dzieci z rodzin o bardzo trudnej sytuacji materialnej i życiowej podopiecznych TPD w Łęczycy"

            Towarzystwo Przyjaciół  Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy złożyło ofertę na realizację zadania publicznego "Organizacja spotkań integracyjnych w okresie zimowym dla dzieci z rodzin o bardzo trudnej sytuacji materialnej i życiowej; podopiecznych TPD w Łęczycy"  w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zwanej w dalszej części ustawą (zlecenie zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert).

 

            Przedłożona oferta spełnia warunki określone w art. 19a ustawy (wysokość dofinansowania nie przekracza kwoty 10.000 zł, a zadanie ma być realizowane w okresie nie dłuższym niż 90 dni).

Wobec powyższego, zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy powyższa oferta zostaje zamieszczona na okres 7 dni w:

1) Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łęczycy,

2) Na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łęczycy,

3) Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

     Każdy w tym terminie może zgłosić uwagi dotyczące oferty.

               

                                                        

 

 

OFERTA

ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ

REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

 

Organizacja spotkań integracyjnych w okresie zimowym dla dzieci z rodzin o bardzo trudnej sytuacji materialnej i życiowej - podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy.

(rodzaj zadania)

 

w okresie od 14.01.2011r. do 10.02.2011r.

 

składana na podstawie przepisów art. 19 a  ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz.873, z póź. zm.)

 

W FORMIE

POWIERZENIA WYKONANIA ZADANIA/

PRZEZ

GMINĘ MIASTO ŁĘCZYCA

(nazwa organu zlecającego)

 

WRAZ Z

WNIOSKIEM O PRZYZNANIE DOTACJI ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH

W KWOCIE 10.000,00zł

 

 

 

 

 

 

I. Dane na temat organizacji pozarządowej / podmiotu  / jednostki organizacyjnej

 

1. Pełna nazwa podmiotu

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy

  

2. Forma prawna:

 

Stowarzyszenie Oddział Miejski

 

3. Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym lub w innym rejestrze

 

Nr KRS 0000207977  

 

4.Data wpisu, rejestracji lub utworzenia

 

24 maja 2004r.

 

5. Numer NIP:             775-23-31-217

   Numer REGON:        472618088-00124

 

6. Dokładny adres:

 

99- 100 Łęczyca

ul. Zachodnia 8

gmina: Łęczyca

powiat: łęczycki

województwo: łódzkie

 

7. Tel.: (24)721 03 51

   faks: (24)721 03 51

   e-mail: brak  http:// brak

 

8. Nazwa banku i numer rachunku:

 

PKO BP S.A. Oddział Zgierz

72 1020 3440 0000 7402 0013 2787

 

9. Imiona i nazwiska oraz funkcje osób upoważnionych do reprezentowania podmiotu w kontaktach zewnętrznych i posiadających zdolność do podejmowania zobowiązań finansowych w imieniu podmiotu(zawierania umów):

 

Tadeusz Grzelak- Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy.

 

Beata Jaśkiewicz- Skarbnik Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy.

 

10. Nazwa, adres i telefon kontaktowy placówki bezpośrednio wykonującej  zadanie, o którym mowa  w ofercie:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy

99-100 Łęczyca, ul. Zachodnia 8, tel. (24) 721 03 51

 

11. Osoba upoważniona do składania wyjaśnień i uzupełnień dotyczących oferty (imię i nazwisko            oraz nr telefonu kontaktowego):*

 

Ewa Frontaczk

Tel. (24) 721 03 51

Tel. kom. 606-190-513, e-mail:ewafrontczak@vp.pl

 

12. Przedmiot działalności statutowej:

 

a) działalność statutowa nieodpłatna

 

ZE STATUTU TPD

Warszawa 2003

 

DZIAŁ II

CELE, ZADANIA I SPOSOBY DZIAŁANIA

                                                          

� 6

 

1. Celem Towarzystwa jest troska o jakość warunków życia dziecka, jego wielostronny rozwój, zdrowie, bezpieczeństwo, podmiotowość i godność, a w szczególności:

 

l) tworzenie społecznego ruchu na rzecz pomocy dzieciom,

2) przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowotnym i ekologicznym; upowszechnianie zdrowego stylu życia, kultury fizycznej  i sportu, zachowań proekologicznych,

3) ochrona dzieci przed patologią społeczną, przemocą, złym traktowaniem, bezprawnym  wykorzystywaniem pracy dzieci, dyskryminacją i innymi formami wykorzystywania                               i krzywdzenia oraz pomoc dzieciom - ofiarom wypadków losowych, komunikacyjnych i przestępstw,

4) upowszechnianie prorodzinnego, środowiskowego modelu opieki; zapobieganie wychowywaniu się dziecka poza rodziną; podejmowanie działań zmierzających do poprawy pozarodzinnej (instytucjonalnej) opieki nad dzieckiem, łagodzenie skutków ubóstwa rodzin wychowujących dzieci,

5) upowszechnianie i ochrona praw człowieka, swobód obywatelskich; upowszechnianie samorządności, samoobsługi, samopomocy i wychowania obywatelskiego dzieci.

 

� 7

 

Cele statutowe Towarzystwo realizuje poprzez:

1) współpraca z organami władzy publicznej, administracją rządową samorządami, kościołami, związkami wyznaniowymi, instytucjami i organizacjami pozarządowymi oraz środkami masowego przekazu,

2) realizacja zleconych zadań publicznych w ramach zadań statutowych Towarzystwa,

5) udzielanie rodzicom pomocy w sprawowaniu opieki nad dzieckiem, wychowaniu, kształceniu, leczeniu i terapii dzieci, inicjowanie społecznych ruchów rodziców i osób wspierających rodzinę,

8) prowadzenie edukacji i innych działań w zakresie profilaktyki uzależnień, w szczególności alkoholizmu i narkomanii,

9) upowszechnianie edukacji związanej z bezpieczeństwem komunikacyjnym,

10) rozwój samorządności i parlamentaryzmu dziecięcego; organizacje samorządowych grup dziecięcych, sejmików i innych akcji dziecięcych,

11) organizacje i zagospodarowanie czasu wolnego oraz śródrocznego i wakacyjnego wypoczynku               dla dzieci, upowszechnianie sportu i rekreacji, krajoznawstwa, ekologii, inicjowanie, wspieranie                         i promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz jej prezentację,

16) pozyskiwanie i gromadzenie środków materialnych i funduszy na działalność statutową Towarzystwa.

 

b) działalność statutowa odpłatna

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy nie prowadzi odpłatnej działalności statutowej.

 

13. Jeżeli organizacja pozarządowa/podmiot/jednostka organizacyjna/prowadzi działalność gospodarczą:

a) numer wpisu do rejestru przedsiębiorców

b)przedmiot działalności gospodarczej

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy nie prowadzi działalności gospodarczej.

II. Opis zadania

 

1.Nazwa zadania:

 

Organizacja spotkań integracyjnych w okresie zimowym dla dzieci z rodzin o bardzo trudnej sytuacji materialnej i życiowej - podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy.

 

2. Miejsce wykonywania zadania:

 

Ognisko środowiskowo-wychowawcze TPD w Łęczycy.

 

3. Cel zadania:

 

·   Zapewnienie 25 podopiecznym TPD w Łęczycy w okresie 14.01.2011r.-10.02.2011r. atrakcyjnych form spędzenia czasu wolnego.

·   Zapewnienie 25 podopiecznym TPD w Łęczycy w okresie 14.01.2011r.-10.02.2011r. posiłku                   i dodatku żywnościowego w postaci słodyczy, owoców, soków, produktów mlecznych.

·   Zwiększenie u 25 podopiecznych TPD wiedzy z zakresu ortografii.

·   Zwiększenie u 25 podopiecznych TPD wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania.

·   Rozwój u 25 podopiecznych TPD zainteresowań fotograficznych, artystycznych.

·   Rozwój u 25 podopiecznych TPD kompetencji społecznych i umiejętności interpersonalnych ( nauka współpracy i komunikacji w grupie, nauka autoprezentacji, planowania…).

 

4. Szczegółowy opis zadania/spójny z kosztorysem:

 

Zadanie będzie realizowane w okresie 14.01.-10.02.2011r. w Ognisku środowiskowo-wychowawczym TPD w Łęczycy w godzinach 9:00-16:00.

 

Prowadzone będą następujące działania:

 

·   Rekrutacja i integracja grupy. W ramach działania przeprowadzony zostanie nabór dzieci do grupy objętej zadaniem. Następnie odbędą się  warsztaty integracyjne, a także warsztaty, na których                    z uwzględnieniem oczekiwań podopiecznych stworzony zostanie szczegółowy plan pracy na okres 14.01.-10.02.2011r.

 

·   Warsztaty „Zdrowo i wesoło”. Dzieci przygotują i wystawią teatrzyk kukiełkowy, którego mottem przewodnim będzie hasło „Zdrowo i wesoło”. W ramach tych warsztatów przeprowadzona zostanie             z dziećmi pogadanka na temat najsmaczniejszych owoców i warzyw, a także ich wartości odżywczych. Dzieci wspólnie z opiekunem stworzą scenariusz przedstawienia kukiełkowego, wykonają kukiełki wybranych przez siebie owoców lub warzyw, będą uczyć się ról. Podsumowaniem warsztatów będzie wystawienie teatrzyku kukiełkowego przed rodzicami, koleżankami, kolegami. Łącznie odbędzie się 12 godzin warsztatów ( około 3 godz. dziennie).

 

·   Warsztaty „Z ortografią na wesoło i na serio”. Będzie to cykl zajęć na których uczestnicy w formie gier i zabaw będą utrwalać podstawowe zasady ortografii. Przewidziane są liczne konkursy. Warsztaty zakończą się quizem na  mistrza ortografii. Łącznie odbędzie się 10 godzin warsztatów           ( około 2godz. dziennie).

 

·   Warsztaty „Kraina bajek i ja”. Będzie to cykl  zajęć dotyczący najpopularniejszych bajek. Dzieci będą wybierać swoją ulubioną postać z bajki i przygotowywać dla siebie przebranie na tę postać, projektować stroje, fryzury, makijaże. Zwieńczeniem warsztatów będzie przygotowanie balu karnawałowego, na którym uczestnicy wystąpią ucharakteryzowani na wybraną przez siebie postać              z bajki. Łącznie odbędzie się 20 godzin warsztatów ( około 2godz. dziennie).

 

·   Warsztaty fotograficzne „Zima w obiektywie”. W ramach tego działania uczestnicy zostaną zapoznani z historią fotografii. Przeprowadzonych zostanie szereg zajęć autobiograficznych, zajęć            w plenerze,  konkursów. Uczestnicy zajęć będą prowadzić multimedialną kronikę dotyczącą realizacji zadania. Działanie będzie prowadzone przez cały okres realizacji zadania. Łącznie odbędzie się             36 godzin warsztatów ( około 2godz. dziennie).

 

·   Zajęcia świetlicowe. W ramach tych zajęć dzieci będą grały w warcaby, układały klocki, puzzle, najmłodsze bawiły się zabawkami. W zajęciach będą brały udział dzieci, które nie będą zainteresowane udziałem w w/w warsztatach. Działanie będzie prowadzone przez cały okres realizacji zadania. Łącznie odbędzie się około 40 godzin zajęć.

 

·   Dożywianie. W trakcie realizacji zadania tj. w dniach 14.01-10.02.2010r. każdego dnia, każde dziecko będzie miało zapewniony co najmniej jeden posiłek i dodatek żywnościowy w postaci słodyczy, owoców, soków, produktów mlecznych.

 

5. Harmonogram planowanych działań / z podaniem terminów ich rozpoczęcia i zakończenia / wraz               z liczbowym określeniem skali działań planowanych przy realizacji zadania / należy użyć miar adekwatnych dla danego zadania, np. liczba świadczeń udzielanych tygodniowo, miesięcznie, liczba adresatów.

 

·   14.01-17.01.2011r.- Rekrutacja i integracja grupy. Łącznie działanie obejmie 10 godz.

 

·   18.01-21.01.2011r. - Warsztaty „Zdrowo i wesoło”. Łącznie odbędzie się 12 godzin warsztatów.

 

·   24.01-28.01.2011r. - Warsztaty „Z ortografią na wesoło i na serio”. Łącznie odbędzie się 10 godzin warsztatów.

 

·   31.01-10.02.2011r. – Warsztaty „Kraina bajek i ja”. Łącznie odbędzie się 20 godzin warsztatów.

 

·   18.01-10.02.2011r. Warsztaty fotograficzne „Zima w obiektywie”. Łącznie odbędzie się 36 godzin warsztatów.

 

·   18.01-10.02.2011r. - Zajęcia świetlicowe. Łącznie odbędzie się około 40 godzin zajęć.

 

·   14.01-10.02.2011r. – Dożywianie. Działanie to będzie prowadzone przez cały okres realizacji zadania. Wydanych zostanie około 500 posiłków i dodatków żywnościowych.

 

 

6. Zakładane rezultaty realizacji zadania:

 

·   Zapewnienie podopiecznym Ogniska TPD opieki  pedagogicznej;

 

·   Zapewnienie podopiecznych Ogniska TPD co najmniej jednego posiłku dziennie i dodatku żywnościowego w postaci owoców, słodyczy, produktów mlecznych, soków (łącznie około 500 posiłków);

 

·   Zapewnienie podopiecznym Ogniska TPD atrakcyjnych form spędzenia czasu wolnego:

- zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów „Zdrowo i wesoło” – 12 godz.

- zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów „Z ortografią na wesoło i na serio” – 10 godz.

- zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów „Zima w obiektywie” - 36 godz.

- zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć świetlicowych – 40 godz.

·   25 podopiecznych TPD zwiększy swoją wiedzę z  zakresu ortografii;

 

·   25 podopiecznych TPD zwiększy swoją wiedzę z  zakresu zdrowego odżywiania;

 

·   25 podopiecznych TPD rozwinie zainteresowania fotograficzne, artystyczne;

 

·   25 podopiecznych TPD rozwinie kompetencje społeczne i umiejętności personalne.

 

 

 

 

         III. Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania

 

         1. Całkowity koszt zadania – 11.500,00zł

 

         2. Kosztorys ze względu na rodzaj kosztów

 

 

Lp.

Rodzaj kosztów (koszty merytoryczne i administracyjne związane z realizacją zdania)

 

Ilość jednostek

 

Rodzaj miary

Koszt jednostkowy

Koszt całkowity  (w zł)            

Z tego z wniosko

-wanej dotacji

(w zł)

 

Z tego z finansowanych środków własnych, środków z innych źródeł oraz wpłat i opłat adresatów (w zł)

1.

 

Artykuły żywnościowe

 

20

dzień

75,00

 

1.500,00

0,00

1.500,00

 

2.

Materiały dydaktyczne

(artykuły szkolne, baterie)

20

 

dzień

5,00

 

100,00

100,00

0,00

 

3.

Energia elektryczna; energia cieplna; woda;                       usług telekom.; gaz;                      usł. wywóz nieczystości; Internet.   

20

dzień

75,00zł

1.500,00

1.500,00

0,00

4.

Wyjazd do kina

25

osoba

32,00

800,00zł

800,00zł

0,00

5.

Wynagrodzenie+pochodne od wynagrodzenia dla: 3 osób-2 5/8etatu; 1osoba-umowa zlecenie.

 

 

 

7.600,00

7.600,00

0,00

OGÓŁEM:

 

 

 

11.500,00

10.000,00

1.500,00

 

 

         3. Uwagi mogące mieć znaczenie przy ocenie kosztorysu:

 

Brak

 

 

IV. Przewidywane źródła finansowania zadania:

 

1.

 

 

Z tego wpłaty i opłaty adresatów zadania

 

 

 Źródło finansowania

 

%

Wnioskowana kwota dotacji

10.000,00zł

87%

Finansowe środki własne, środki z innych źródeł oraz wpłaty i opłaty adresatów

1.500,00zł

 

13%

 

OGÓŁEM:

11.500,00zł

100%

 

2. Informacja o uzyskanych przez organizacje od sponsorów, środkach prywatnych lub publicznych, których kwota została uwzględniona w ramach środków własnych.

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy otrzymało dotację na dożywianie w roku szkolnym 2010/2011 od Polskiej Akcji Humanitarnej – w ramach Programu „Pajacyk”.

 

3. Rzeczowy / np. lokal, sprzęt, materiały/ oraz osobowy np. wolontariusze/ wkład własny w realizację zadania z orientacyjną wyceną..

 

Wkładem rzeczowym stowarzyszenia w realizację zadania będzie udostępnienie lokalu                              przy ul. Zachodniej 8, w którym zadanie będzie realizowane.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy dysponuje lokalem o powierzchni użytkowej 194,05 m2,            na który składają się m.in. 3 sale dydaktyczne, jadalnia, kuchnia, szatnia. Placówka jest wyposażona           w trzy stanowiska komputerowe, sprzęty i materiały dydaktyczne umożliwiające i warunkujące sprawną realizacje zadania. 

Orientacyjny koszt wynajmu lokalu z dostępnym wyposażeniem – 100,00zł / dzień

20 dni x 100,00zł = 2.000,00zł

 

V. Inne wybrane informacje dotyczące zadania:

 

1. Partnerzy biorący udział w realizacji zadania/ ze szczególnym uwzględnieniem administracji publicznej/.

 

·         Gmina Miasto Łęczyca

 

2. Zasoby kadrowe – przewidywane do wykorzystania przy realizacji zadania/informacje                                  o kwalifikacjach osób, które będą zatrudnione przy realizacji zadań oraz o kwalifikacjach wolontariuszy.  

 

·         Kierownik-wykształcenie wyższe: Resocjalizacja i profilaktyka społeczna, Pedagogika -w zakresie  edukacja specjalna, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Nauczanie wczesnoszkolne                          z elementami oligofrenopedagogiki.

·         Opiekun-wykształcenie wyższe: Pedagogika specjalna w zakresie resocjalizacja i profilaktyka społeczna, Pedagogika w zakresie pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

·         Pracownik gospodarczy i sprzątaczka- 1 osoba- wykształcenie średnie.

·         Księgowa.

 

3. Dotychczasowe doświadczenia w realizacji zadań podobnego rodzaju / ze wskazaniem, które z tych zadań realizowane były we współpracy z administracją publiczną/.

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy od kilku lat systematycznie realizuje zadania publiczne zlecane przez Gminę Miasto Łęczyca z zakresu „Wspomaganie działalności instytucji, stowarzyszeń służące rozwiązywaniu problemów alkoholowych”, a także z zakresu pomocy społecznej.

W okresie 06.2009-11.2010 w ramach Programu „Równać Szanse 2009” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowaliśmy 18-miesieczny projekt „PIEKIEŁKO”.

Obecnie już po raz czwarty prowadzimy dożywianie w naszej placówce w ramach Programu „PAJACYK” Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

4. Informacja o tym, czy oferent przewiduje korzystanie przy wykonaniu zadania z podwykonawców              / określenie rodzaju podwykonawców wraz ze wskazaniem zakresu, w jakim będą uczestniczyć                     w realizacji zadania/.

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy nie przewiduje korzystania przy wykonaniu zadania                     z podwykonawców.

 

 

 

 

Oświadczam (-my), że:

1) proponowane zadanie w całości mieści się w zakresie działalności naszej organizacji pozarządowej/podmiotu/jednostki organizacyjnej/

2)  w ramach składanej oferty przewidujemy pobieranie/niepopieranie opłat od adresatów zadania,

3)  organizacja pozarządowa/podmiot/jednostka organizacyjna/ jest związana (ny) niniejszą ofertą przez okres do dnia 10.02.2011r.

4) wszystkie podane w ofercie informacje są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.

 

 

 

 

 

 

(pieczęć organizacji pozarządowej /podmiotu/ jednostki organizacyjnej)

 

 

 

 

(podpis osoby upoważnionej lub podpisy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu organizacji pozarządowej/podmiotu/jednostki organizacyjnej)

 

 

 

Załączniki i ewentualne referencje:

 

1.                   Aktualny odpis z rejestru  lub odpowiednio wyciąg z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i  umocowanie osób go reprezentujących.

2.                   Sprawozdanie merytoryczne i finansowe / bilans, rachunek wyników lub rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa / za ostatni rok,

3.                   Umowa partnerska lub oświadczenie partnera/ w przypadku wskazania w pkt V.1.partnera/

Nie dotyczy.

 

Poświadczenie złożenia oferty

 

 

 

 

Adnotacje urzędowe (nie wypełniać)

 

 

 

 

 

 

Urząd Miasta Łęczyca
sekretariat@leczyca.info.pl